Ο Σαλούστρος επιστρέφει στον ΠΑΟΚ
Ο 32χρονος φόργουορντ αγωνίστηκε στον ΠΑΟΚ για μια διετία (2013-15) για να ακολουθήσει μια πορεία επτά ετών σε Κολοσσό Ρόδου, Προμηθέα και Περιστέρι στη διάρκεια της οποίας είχε την τιμή να φορέσει και τη φανέλα της Εθνικής ομάδας. Ο ΠΑΟΚ ήταν σε αναζήτηση ενός ακόμη παίκτη στην περιφερειακή γραμμή και υπό αυτές τις συνθήκες μπήκε σε διαδικασία συζητήσεων με τον Χρήστο Σαλούστρο όπου επήλθε συμφωνία για συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους.
Αγωνιζόμενος στο Περιστέρι την περσινή σεζόν, ο Σαλούστρος είχε 5.1 πόντους και 3.4 ριμπάουντ κατά μέσο όρο με 54.5% στα σουτ εντός παιδιάς και 45% έξω από τα 6.75.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.