Παναθηναϊκός - Λάρισα: «Καυτός» ο Τζέρεμι Έβανς με 5 τρίποντα στο ημίχρονο! (vid)

Ο Τζέρεμι Έβανς ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο στο ματς του Παναθηναϊκού με την Λάρισα, ευστοχώντας πέντε φορές πίσω από τα 6.75 μέτρα!

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο ΟΑΚΑ την Λάρισα για την Basket League, με τους Πράσινους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους στο 49-35, έχοντας ως κορυφαίο σκόρερ τον Τζέρεμι Έβανς.

Ο Αμερικανός φόργουορντ-σέντερ ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο έχοντας 15 πόντους με 5/7 τρίποντα, 2 ασίστ κι ένα ριμπάουντ σε 11'26'' κόντρα στους Θεσσαλούς.

Αξίζει να σημειώσει πως ο Έβανς είχε μέχρι σήμερα 7/21 τρίποντα (33%) σε 15 αγώνες της Basket League, ενώ κατά μέσο όρο μετρά 7.1 πόντους ανά 17 λεπτά δράσης.