Κολοσσός - Προμηθέας: Αποβολή φιλάθλου που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο! (vid)

Ένας φίλος του Κολοσσού Ρόδου έφτασε στα όρια του αγωνιστικού χώρου στο κλειστό της Καλλιθέας για να εκφράσει τα... παράπονα του στους διαιτητές! Το ματς των Ροδιτών με τον Προμηθέα διεκόπη προσωρινά, ώστε να αποχωρήσει ο φίλαθλος.

4 λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 25-21 υπέρ του Κολοσσού, ένας φίλαθλος των «γαλάζιων» πλησίασε εντός του αγωνιστικού χώρου, προκειμένου να διαμαρτυρηθεί στους διαιτητές.

Οι ρεφς Πιτσίλκας, Κάρδαρης και Ζακεστίδης ζήτησαν την απομάκρυνση του φιλάθλου (ο οποίος καθόταν στις court seats) εκτός γηπέδου, ούτως ώστε να συνεχιστεί ο αγώνας.

Εν τέλει, λίγο αργότερα, το ματς συνεχίστηκε κανονικά, δίχως περαιτέρω προβλήματα, με τον Κολοσσό να κλείνει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ υπέρ του στο 35-28 έναντι του Προμηθέα.