Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η... παράσταση του Νέντοβιτς στην τελευταία περίοδο (vid)

Ο Σέρβος γκαρντ ήταν καθοριστικός για την ομάδα του, καθώς την οδήγησε στο σκοράρισμα στο καθοριστικό δεκάλεπτο.

Ο Παναθηναϊκός έφυγε νικητής από το ΣΕΦ στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν απέναντι στον Ολυμπιακό με 76-81, υποχρεώνοντας τους «ερυθρολεύκους» στην πρώτη ήττα της σεζόν στο πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στο διάστημα κατά το οποίο οι «πράσινοι» διαφοροποίησαν την εικόνα της αναμέτρησης και πήραν το προβάδισμα ήταν ο Νεμάνια Νέντοβιτς. Ο Σέρβος γκαρντ πήρε μεγάλα σουτ και είχε ένα τρομερό επιθετικό... κρεσέντο στην αντεπίθεση της ομάδας του για την τελική επικράτηση.