Ηρακλής - Απόλλων Πάτρας: Άρχισε ξανά το παιχνίδι στο Ιβανώφειο

Με καθυστέρηση περίπου 20 λεπτών συνεχίστηκε το παιχνίδι στο Ιβανώφειο, μεταξύ του Ηρακλή και του Απόλλωνα Πάτρας, εξαιτίας της προσωρινής διακοπής.

Η έναρξη της δεύτερης περιόδου στο Ιβανώφειο έγινε με μια 20λεπτη καθυστέρηση, λόγω της έντασης που προκλήθηκε εντός κι εκτός γηπέδου από τα μέσα του εναρκτήριου δεκαλέπτου κι ύστερα.

Η ένταση αποκλιμακώθηκε, τα πνεύματα ηρέμησαν κι η οσμή των δακρυγόνων εξαφανίστηκε σταδιακά, με αποτέλεσμα να συνεχιστεί τελικά το παιχνίδι. Οι παίκτες έκαναν μερικά λεπτά ζέσταμα με σουτ κι ακολούθως οι διαιτητές έδωσαν το νεύμα για την επανέναρξη του ματς, που διεξάγεται στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Basket League.

Το ματς είχε διακοπεί στο 10λεπτο, με το σκορ στο 20-26 υπέρ των φιλοξενούμενων.