ΠΑΟΚ - Ηρακλής: Με Χριστοδούλου πρωταγωνιστή η αντεπίθεση των γηπεδούχων (vid)

Με... ξέσπασμα του Ανδρέα Χριστοδούλου στην τρίτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ μετέτρεψε την ισοπαλία του 43-43 με τον Ηρακλή, σε 51-43 μέσα σε ενάμιση λεπτό!

Ο 26χρονος swingman «κουβάλησε» την επίθεση των ασπρόμαυρων σε ένα κρίσιμο σημείο του ντέρμπι με τον Γηραιό, όπου οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο σκορ.

Αρχικά, έκανε το 45-43 με δίποντο από κοντά, στη συνέχεια πέτυχε γκολ-φάουλ για το 48-43, αλλά δεν έμεινε μόνο εκεί. Με τρίποντο για το 51-43, έστειλε τον ΠΑΟΚ στο +8, δημιουργώντας νέα δεδομένα στο παιχνίδι, υπέρ των γηπεδούχων.