Ολυμπιακός - ΕΦΑΟ 85-45: Ξέσπασμα στο 2ο ημίχρονο και κορυφή!

Ο Ολυμπιακός συνάντησε αντίσταση για ένα ημίχρονο, αλλά μετά ξέσπασε με αντίπαλο τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου και βρέθηκε ξανά στην κορυφή της Α1 Γυναικών!

Ο ΕΦΑΟΖ έβαλε δύσκολα για ένα ημίχρονο στον Ολυμπιακό. Όμως, τα επόμενα 20 αγωνιστικά λεπτά είχαν «ερυθρόλευκο» χρώμα. Οι αθλήτριες του Γιώργου Παντελάκη επικράτησαν στο τρίτο δεκάλεπτο με επί μέρους σκορ 33-7 (!) και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς. Πλέον, ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην κορυφή, περιμένοντας την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τα Χανιά, για να διαπιστώσει αν θα έχει συγκάτοικο ή όχι.

Ό,τι και να συμβεί, πάντως, είναι δεδομένο πως Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα διεκδικήσουν το φετινό πρωτάθλημα.