Ρουζόμπεροκ - Ολυμπιακός 46-59: «Διπλό» με Βίτολα και Χριστινάκη

Φάση από τον αγώνα Ρουζόμπεροκ - Ολυμπιακός.

O Ολυμπιακός (2-1) πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Ρουζόμπεροκ (0-3) και βρίσκεται μόνος στη 2η θέση του ομίλου του στο EuroCup Γυναικών.

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε ένα ξέσπασμα στην 4η περίοδο για να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Ρουζόμπεροκ με σκορ 59-46 για την 3η αγωνιστική του EuroCup Γυναικών.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα του Νίκλα να προηγείται με 36-40, ωστόσο οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα νίκης, χάρη σε ένα σερί 5-0, το οποίο έκανε το 40-46, 40-51 και ενώ απέμεναν 3:48 στο ρολόι.

Μέχρι το φινάλε ο Ολυμπιακός βρήκε λύσεις με την Χριστινάκη (14π., 4 ριμπ.) και τη Βίτολα (16π., 14 ριμπ.), φτάνοντας σε μία σημαντική νίκη, η οποία μετατρέπει το ρεκόρ του Ολυμπιακού σε 2-1.

Επίσης, η Γουίλιαμς μέτρησε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα, αλλά και 3 λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 13-12, 27-28, 36-40, 46-59.