League Cup: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης φάσης

Gazzetta team
League Cup: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης φάσης

bet365

Το πρόγραμμα και τους διαιτητές της 1ης φάσης του League Cup γνωστοποίησε η ΕΣΑΠ.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21:

Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2020-21


Α΄ΦΑΣΗ


Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Βέροιας)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020


18:00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

20:00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Θεμελής, Γραμματεία: Ψάρρα.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

20:00: Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟΜΑΔΑΑΓ.Β.ΣΕΤ
0.ΠΑΟΚ000-0
0.Ηρακλής Πετοσφαίριση000-0
0.Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας000-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μίλων - Νέα Σμύρνη)


Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

16:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

Διαιτητές: Μουλά Λ., Ράντσιου, Παρατηρητής: Πολίτης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:30: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου

Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

19:30: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟΜΑΔΑΑΓ.Β.ΣΕΤ
0.Παναθηναϊκός Α.Ο.000-0
0.Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου000-0
0.Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων000-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη - Άγιος Ιωάννης Ρέντης)


Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χανδρινός, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς

Διαιτητές: Βουδούρης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

17:00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟΜΑΔΑΑΓ.Β.ΣΕΤ
0.Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.000-0
0.Α.Ο.Π.Κηφισιάς000-0
0.Ο.Φ.Η.000-0

Το σύστημα διεξαγωγής του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21


Α΄ΦΑΣΗ: Οι 9 ομάδες είναι χωρισμένες σε τρεις ομίλους των τριών ομάδων. Προκρίνονται στην ημιτελική φάση οι πρώτες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος του Α, Β και του Γ ομίλου.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: Κατόπιν κληρώσεως θα γίνουν διπλοί ημιτελικοί για να προκύψουν οι ομάδες που θα περάσουν στους διπλούς τελικούς. Και για τις έδρες θα γίνει κλήρωση.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

2019-20 (Ρέντη - Μαρούσι): Παναθηναϊκός Α.Ο.

2018-19: (Σύρος - Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2017-18 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2016-17 (Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2015-16 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2014-15 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2013-14 (Αλεξανδρούπολη): ΑΕΚ

2012-13 (Βραχάτι): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2011-12 (Σύρος): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου


ΟΙ MVP

2020: Αξέλ Γιάκομπσεν (Δανία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2019: Νίκος Ζουπάνι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2018: Γέροεν Ράουβερντινκ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2017: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2015: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)

2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.