ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
League Cup: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης φάσης

League Cup: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης φάσης

League Cup: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης φάσης

Το πρόγραμμα και τους διαιτητές της 1ης φάσης του League Cup γνωστοποίησε η ΕΣΑΠ.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21:

Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2020-21

Α΄ΦΑΣΗ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Βέροιας)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

18:00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

20:00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Θεμελής, Γραμματεία: Ψάρρα.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

20:00: Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. ΠΑΟΚ 0 0 0-0
0. Ηρακλής Πετοσφαίριση 0 0 0-0
0. Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 0 0 0-0

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μίλων - Νέα Σμύρνη)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

16:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

Διαιτητές: Μουλά Λ., Ράντσιου, Παρατηρητής: Πολίτης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:30: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου

Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

19:30: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. Παναθηναϊκός Α.Ο. 0 0 0-0
0. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου 0 0 0-0
0. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 0 0 0-0

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη - Άγιος Ιωάννης Ρέντης)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χανδρινός, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς

Διαιτητές: Βουδούρης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Γραμματεία: Καλιγέρη.
 
Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

17:00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 

Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0 0 0-0
0. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 0 0 0-0
0. Ο.Φ.Η. 0 0 0-0

 

Το σύστημα διεξαγωγής του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21

Α΄ΦΑΣΗ: Οι 9 ομάδες είναι χωρισμένες σε τρεις ομίλους των τριών ομάδων. Προκρίνονται στην ημιτελική φάση οι πρώτες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος του Α, Β και του Γ ομίλου.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: Κατόπιν κληρώσεως θα γίνουν διπλοί ημιτελικοί για να προκύψουν οι ομάδες που θα περάσουν στους διπλούς τελικούς. Και για τις έδρες θα γίνει κλήρωση.

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

2019-20 (Ρέντη - Μαρούσι): Παναθηναϊκός Α.Ο.

2018-19: (Σύρος - Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2017-18 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2016-17 (Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2015-16 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2014-15 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2013-14 (Αλεξανδρούπολη): ΑΕΚ

2012-13 (Βραχάτι): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2011-12 (Σύρος): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

ΟΙ MVP

2020: Αξέλ Γιάκομπσεν (Δανία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2019: Νίκος Ζουπάνι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2018: Γέροεν Ράουβερντινκ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2017: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2015: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)

2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)