Σλοβακία - Μάλτα: Η γκολάρα του Γκάμπιν για το 0-1 (vids)

Η Μάλτα άνοιξε άνοιξε το σκορ στην Τρνάβα κόντρα στη Σλοβακία με το πανέμορφο πλασέ του Λουκ Γκάμπιν στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σλοβακία υποδέχτηκε το βράδυ του Σαββάτου (27/3) τη Μάλτα για τη δεύτερη αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2022 και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης με την γκολάρα του Λουκ Γκάμπιν.

Ο εξτρέμ της Νιούπορτ με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Κούτσιακ κι έκανε το 0-1.

Στο 19ο λεπτό ο Σαταριάνο με κεφαλιά στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Καμεντζούλι διεύρυνε (0-2) το προβάδισμα των Μαλτέζων σε ένα επίσης όμορφο γκολ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Μουντιάλ 2022: Απίστευτο, 5.000 Covid free Ολλανδοί χωρίς μάσκες στην εξέδρα (vid)

Ανθρώπινα δικαιώματα και Μουντιάλ 2022. Μετά τη Νορβηγία και τη Γερμανία, ποιος; (pic)

Λουίς Ενρίκε: «Ο αγώνας κόντρα στην Ελλάδα ήταν αμυντικά ο καλύτερος της καριέρας μου»