Βουλιαγμένη- Ολυμπιακός 6-15: Ολοταχώς για μία ακόμη κούπα στο κύπελλο

Τα κορίτσια του Ολυμπιακού πέρασαν εύκολα από την έδρα της Βουλιαγμένης (15-6) και είναι σε ένα ακόμη Final-4 στο κύπελλο Ελλάδος.

Εύκολα τα κορίτσια του Ολυμπιακού έκαναν το 2 στα 2 επί της Βουλιαγμένης και προκρίθηκαν στο Final-4 του κυπέλλου στο πόλο.

Μετά το 15-8 στον πρώτο αγώνα, κέρδισαν με 15-6 στον Λαιμό και πάνε ολοταχώς για άλλη μία εγχώρια κούπα.

Με την Ξενάκη σε κέφια (4 γκολ) οι «ερυθρόλευκες» πήραν προβάδισμα 4-1 στην πρώτη περίοδο και παίζοντας σπουδαία άμυνα έφτασαν να προηγούνται 8 λεπτά πριν το τέλος με 10-3, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-15

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 1-1, 1-5, 3-5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Σταματοπούλου, Ελ. Πλευρίτου, Σλίκινγκ, Ελευθεριάδου, Κανετίδου, Ξενάκη 4, Σιούτη, Μ. Πλευρίτου 1, Χαλδαίου 1, Β. Πλευρίτου 3, Κρίστμας 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Δουρέκα, Τριχά 2, Δρακωτού

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊφά, Χυδηριώτη 3, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ, Τανκέεβα, Πάτρα, Καλαϊτζή 1, Διαμαντοπούλου, Σάντα, Αγγελίδη 1, Μαυρωτά, Καλογεροπούλου, Ανδρεάδη

@Photo credits: INTIME