Netflix: Δύο ελληνικές σειρές έρχονται τον Ιανουάριο
![Netflix: Δύο ελληνικές σειρές έρχονται τον Ιανουάριο](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2024-01/netflix1.jpg?itok=6Otn_QWC)
Μετά την επιτυχία του «Maestro» του Χριστόφορου Παπακαλιάτη, που άνοιξε τον δρόμο, άλλες δύο ελληνικές σειρές, τα «Σέρρες» και το «Σώσε με», παραγωγές του ΑΝΤ1+, θα είναι διαθέσιμες στο Netflix από τις 15 Ιανουαρίου.
O Γιώργος Καπουτζίδης έγραψε σε story του στο Instagram: «Οι Σέρρες συνεχίζουν το ταξίδι τους στο Netflix! Από τις 15 Ιανουαρίου».
Με δεύτερο story ο δημοφιλής σεναριογράφος και ηθοποιός ενημέρωσε ότι και το «Σώσε με» εντάσσεται στην πλατφόρμα.
Στις «Σέρρες» το σενάριο υπογράφει ο Γιώργος Καπουτζίδης και τη σκηνοθεσία ο Σταμάτης Πατρώνης.
Πρωταγωνιστούν: Πάνος Νάτσης, Γιώργος Γάλλος, Λένα Δροσάκη, Μαριλού Κατσαφάδου, Γιούλη Τσαγκαράκη, Γιώργος Βουβάκης, Κωνσταντίνος Μουταφτσής, Λουίζα Πυριόχου, Λένα Ουζουνίδου.
Τη σειρά «Σώσε με» σκηνοθετεί ο Πιέρρος Ανδρακάκος, ενώ το σενάριο υπογράφουν οι Δημήτρης Σίμος, Πιέρρος Ανδρακάκος και Βαγγέλης Νάσης.
Πρωταγωνιστούν: Δανάη Σκιάδη, Έλενα Μαυρίδου, Βαγγελιώ Ανδρεαδάκη, Ιωάννα Ασημακοπούλου, Νίκος Γεωργάκης, Μαρία Γεωργιάδου, Σύρμω Κεκέ, Έκτορας Λιάτσος, Άννα Μάσχα, Λίλα Μπακλέση, Κώστας Μπιμπής, Παύλος Ορκόπουλος, Θοδωρής Σκυφτούλης και Μιχάλης Συριόπουλος.