Golden Tour: Τρίτο μετάλλιο για τον Χρήστου στη Μασσαλία

Ο Απόστολος Χρήστου κατέκτησε και 3ο μετάλλιο στη Μασσαλία. Χάλκινο μετάλλιο από την Γεωργία Δαμασιώτη στα 200μ πεταλούδα.

Με τον Απόστολο Χρήστου να κερδίζει το 3ο του μετάλλιο στο διεθνές μίτινγκ κολύμβησης "Golden Tour" έκλεισε η παρουσία της Ελλάδος στη Μασσαλία.

Μετά από τα χάλκινα μετάλλια σε 100μ και 200μ ύπτιο ο κολυμβητής του Ολυμπιακού κατέκτησε το ασημένιο στα 50μ ύπτιο. Είχε κοινό τερματισμό με τον Γάλλο αντίπαλό του και με χρόνο 25.21 και μοιράστηκαν το ασημένιο.

Στο μίτινγκ της Μασσαλίας, η Γεωργία Δαμασιώτη κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στα 200 πεταλούδα με χρόνο 1.00.48.

Ατομικό ρεκόρ (2.01.30) στα 200μ πεταλούδα σημείωσε ο Απόστολος Παπαστάμος. Ο πρωταθλητής που ανήκει στο χορηγικό πρόγραμμα της Bwin "Στηρίζουμε τη Νέα Γενιά Ολυμπιονικών" ήταν 1ος στον μικρό τελικό.