Κολύμβηση: Ατομικό ρεκόρ ο Παπαστάμος στη Βουδαπέστη

Ο Έλληνας πρωταθλητής της κολύμβησης Απόστολος Παπαστάμος πέτυχε ατομικό ρεκόρ στα 400μ μικτή ατομική.

Με τον Απόστολο Παπαστάμο, ο οποίος ανήκει στο χορηγικό πρόγραμμα της bwin "Στηρίζουμε τη Νέα Γενιά Ολυμπιονικών", να ξεχωρίζει με την παρουσία ολοκληρώθηκε για τα ελληνικά χρώματα η 2η ημέρα του τρίτου αγώνα στο Διεθνές Κολυμβητικό τουρνουά "International Swimming League" της Βουδαπέστης.

Ο Έλληνας παγκόσμιος πρωταθλητής από τα Χανιά που αγωνίζεται με την "Aqua Centurions" πέτυχε ατομικό ρεκόρ στα 400μ μικτής ατομικής, όπου τερμάτισε 8ος, με επίδοση 4:14.86, με το προηγούμενο προσωπικό ρεκόρ του να είναι στα 4:18.53 από το 2017. Στα 100μ μικτής ατομικής πήρε την 8η θέση με χρόνο 56.65.

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ με την LA Current, ακυρώθηκε στα 100μ ελεύθερο, ενώ στο ομαδικό των 4Χ100μ ελεύθερο, ολοκλήρωσε την προσπάθειά του σε 46.38, με την ομάδα του να παίρνει την πρώτη θέση με 3:17.64.

Στο ίδιο αγώνισμα κολύμπησε και ο Απόστολος Χρήστου με τη δεύτερη ομάδα του LA Current, με τον ίδιο να σημειώνει χρόνο 47.04 και τερμάτισε στην 8η θέση, με τον τελικό χρόνο της ομάδας του να είναι 3:21.95.