Ιππασία: Επιτυχημένη παρουσία της Μυτιληναίου στις ΗΠΑ

Η Ιόλη Μυτιληναίου κατέλαβε την 6η θέση σε σύνολο 50 αθλητών σε διεθνή αγώνα υπερπήδησης εμποδίων.

Συνέχισε τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της η Ιόλη Μυτιληναίου.

Η Ελληνίδα αμαζόνα, που βρίσκεται εκεί από τον Ιανουάριο στο πλαίσιο της προετοιμασίας και πρόκρισής της για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2021 στις αρχές Σεπτεμβρίου στη Γερμανία, πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση στον διεθνή αγώνα υπερπήδησης εμποδίων «Winter Equestrian Festival» στο Wellington των ΗΠΑ.

Η Ιόλη Μυτιληναίου , έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της με την επίδοσή της στο αγώνισμα Grand Prix του διεθνή αγώνα CSIO4 ύψους 1.60μ.

Ιππεύοντας τον Levis de Muze σημείωσε διπλή άπταιστη διαδρομή στον 1 ο γύρο και στον αγώνα διαβάθμισης και με χρόνο 40,80 κατέλαβε την 6 η θέση σε σύνολο 50 αθλητών από όλο τον κόσμο. Νικητής στο Grand Prix ήταν ο Γερμανός Daniel Deusser με την Scuderia Tobaco Z με διπλή άπταιστη διαδρομή και χρόνο 36,45.