Το πρόγραμμα της σεζόν 2021-22 σε Handball Premier και Α1 Γυναικών

Κώστας Ευθυμιάδης
Το πρόγραμμα της σεζόν 2021-22 σε Handball Premier και Α1 Γυναικών

bet365

Εγινε η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα χάντμπολ στα γραφεία της ΟΧΕ.

Η κλήρωση για τα δύο κορυφαία πρωταθλήματα χάντμπολ στην χώρα, πραγματοποιήθηκε στην ΟΧΕ.

Το νέο πρωτάθλημα τόσο στην Handball Premier όσο και στις γυναίκες, θα χωριστεί σε δύο φάσεις όπου οι ομάδες τοποθετήθηκαν σε δύο ομίλους, ανάλογα με την γεωγραφική τους θέση. Στην πρεμιέρα η τρεμπλούχος ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Σαλαμίνα και ο Ολυμπιακός τον Διομήδη Αργους.

Στον άλλο όμιλο, ο φιναλίστ του πρωταθλήματος ΠΑΟΚ θα παίξει στην έδρα του Φαίακα Κέρκυρας. Το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 18 Σεπτεμβρίου.

Το πρόγραμμα στην Handball Premier

1ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική - 8η Αγωνιστική 20.11.2021
Α.Ε.Κ. - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Α.Σ.Ε. Δούκα - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Διομήδης Άργους

25.09.2021 2η Αγωνιστική - 9η Αγωνιστική 27.11.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Α.Ε.Κ.
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Α.Σ.Ε. Δούκα
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

02.10.2021 3η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 04.12.2021
Α.Σ.Ε. Δούκα - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Διομήδης Άργους - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic

09.10.2021 4η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 11.12.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Α.Ε.Κ. - Α.Σ.Ε. Δούκα
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Διομήδης Άργους

16.10.2021 5η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 15.12.2021
Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Α.Ε.Κ.
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα

23.10.2021 6η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 18.12.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Α.Ε.Κ. - Διομήδης Άργους
Α.Σ.Ε. Δούκα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

13.11.2021 7η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 22.12.2021
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Α.Ε.Κ.
Διομήδης Άργους - Α.Σ.Ε. Δούκα

2ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική - 8η Αγωνιστική 20.11.2021
Φίλιππος Βέροιας - Ζαφειράκης Νάουσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φαίακας Κέρκυρας - Π.Α.Ο.Κ.

25.09.2021 2η Αγωνιστική - 9η Αγωνιστική 27.11.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Φίλιππος Βέροιας
Ζαφειράκης Νάουσας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Φαίακας Κέρκυρας

02.10.2021 3η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 04.12.2021
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Φαίακας Κέρκυρας - Ζαφειράκης Νάουσας
Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte

09.10.2021 4η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 11.12.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Ζαφειράκης Νάουσας - Π.Α.Ο.Κ.

16.10.2021 5η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 15.12.2021
Π.Α.Ο.Κ. - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Ζαφειράκης Νάουσας

23.10.2021 6η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 18.12.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Φαίακας Κέρκυρας

13.11.2021 7η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 22.12.2021
Ζαφειράκης Νάουσας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Φίλιππος Βέροιας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

Α1 Γυναικών

1ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Ο.Φ. Ν. Ιωνίας - Γ.Α.Σ. Καματερού
Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού - Α.Σ.Β. Αθηναϊκός

25.09.2021 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 06.11.2021
Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού - Ο.Φ. Ν. Ιωνίας
Α.Σ.Β. Αθηναϊκός - Γ.Α.Σ. Καματερού

16.10.2021 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Γ.Α.Σ. Καματερού - Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού
Ο.Φ. Ν. Ιωνίας - Α.Σ.Β. Αθηναϊκός

2ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Π.Α.Ο.Κ. Mateco - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
HONDA Πανόραμα - Α.Ο. Προσοτσάνης

25.09.2021 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 06.11.2021
HONDA Πανόραμα - Π.Α.Ο.Κ. Mateco
Α.Ο. Προσοτσάνης - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

16.10.2021 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - HONDA Πανόραμα
Π.Α.Ο.Κ. Mateco - Α.Ο. Προσοτσάνης

3ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Αναγέννηση Άρτας - Βέροια 2017
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Εθνικός Κοζάνης

25.09.2021 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 06.11.2021
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αναγέννηση Άρτας
Εθνικός Κοζάνης - Βέροια 2017

16.10.2021 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Βέροια 2017 - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
Αναγέννηση Άρτας - Εθνικός Κοζάνης

Αφού λάνσαρε έναν καινοτόμο υπερπλήρη οδηγό για τη νέα σεζόν του ΝΒΑ, το Gazzetta ταξίδεψε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού για ένα NBA Tour χωρίς προηγούμενο. Ο Αντώνης Καλκαβούρας θα βρεθεί σε έξι διαφορετικές πολιτείες των Η.Π.Α. ακολουθώντας τους πρωταθλητές Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Μείνετε συντονισμένοι, το περιεχόμενο θα είναι εντυπωσιακό!

 

NEWS FEED