Αγγλία: «Έσκαψε» την άσπρη βούλα και... χάρισε τη νίκη! (pic)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Τζέιμς Γουόρντ – Πρόους έκανε κάτι το οποίο αποδείχθηκε τρομερά αποτελεσματικό στις καθυστερήσεις για την εθνική Αγγλίας, όταν οι Ισλανδοί κέρδισαν πέναλτι και είχαν ευκαιρία για ισοφάριση!

Τα «τρία λιοντάρια» αν και με δυσκολία, κατάφεραν να κάνουν καλή εκκίνηση στο φετινό Nations League και επικράτησαν 1-0 των Ισλανδών το απόγευμα του Σαββάτου χάρη σε γκολ του Στέρλινγκ στος 91'!

Λίγα λεπτά αργότερα κι ενώ οι Άγγλοι έπαιζαν και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γουόκερ από το 70', οι Ισλανδοί κέρδισαν πέναλτι και ο Μπγιάρναρσον ανέλαβε να το εκτελέσει.

Ο Γουόρντ Πρόους την ώρα που δεν τον έβλεπε κανείς «έσκαψε» με το παπούτσι την άσπρη βούλα και όπως αποδείχθηκε ήταν... τυχερό και αποτελεσματικό για την ομάδα του Σάουθγκεϊτ.