Μπακασέτας - Τραμπζονσπόρ: Σκόραρε με πέναλτι, έφτασε τα 12 τέρματα! (vid)

Ο Τάσος Μπακασέτας σκόραρε για δεύτερη φορά σε διάστημα τεσσάρων ημερών. Αυτή τη φορά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι εις βάρος της πρώην ομάδας του, Αλάνιασπορ δίχως όμως να αποτρέψει την ήττα (1-3)!

Το πέμπτο του γκολ σε οχτώ ματς με την Τραμπζονσπόρ και 12ο συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Τάσος Μπακασέτας.

Ο ηγέτης της Τραμπζονσπόρ για ακόμη μια φορά έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης έχοντας σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα απέναντι στην πρώην ομάδα του Αλάνιασπορ.

Η Τραμπζονσπόρ ωστόσο δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά (66΄, 73΄) με τον διεθνή άσο να μειώνει το σκορ στο 80΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Βραζιλιάνος Ντάβιντσον.

Αξίζει να σημειωθεί πως από πλευράς Αλάνιασπορ, ο Γιώργος Τζαβέλλας ξεκίνησε στην ενδεκάδα, ενώ ο Μανώλης Σιώπης πέρασε αλλαγή στο 94΄ στη θέση του Καρατσά.