Ατρόμητος – Παναθηναϊκός: Το 1-2 του Καρλίτος μετά το τραγικό λάθος του Γιαννιώτη (vid)

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καρλίτος κάνει το 1-2 για τον Παναθηναϊκό με τον Ισπανό να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Γιαννιώτη.

Μετά από τραγικό λάθος του Γιαννιώτη ο Καρλίτος κατάφερε στο 48' να κάνει το 1-2 και να δώσει και πάλι προβάδισμα στον Παναθηναϊκό. Συγκεκριμένα ο Βέλεθ, σκόρερ του πρώτου τέρματος, έκανε το μακρινό γέμισμα με φάουλ, σε μια φάση που φαινόταν εύκολη για την άμυνα του Ατρομήτου. Ο Γιαννιώτης ωστόσο έκανε τραγική έξοδο, γλίστρησε στην προσπάθειά του να διώξει και ο Καρλίτος προ κενής εστίας δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-2.