ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μοιρασιά στο ντέρμπι στο πρωτάθλημα των Κ17

Με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) έφυγαν από το δημοτικό γήπεδο της Αρτέμιδος οι ΑΕΚ και Ολυμπιακός στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Κ17.
Στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου, η ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει με τον Πιτιλάκο στο 14’ σε ένα κατά τα άλλα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο.
Ο Ολυμπιακός έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, όταν και πίεσε τον αντίπαλό του στο μεγαλύτερο διάστημα. Οι παίκτες του Μαυρογενίδη είχαν την πιο μεγάλη φάση με τον Χρήστου που είδε το δοκάρι της εστίας να του στερεί το γκολ. Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Ολυμπιακός βρήκε γκολ με τον Προκοπίου (που είχε περάσει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο) να διαμορφώνει το τελικό 1-1.