Λαμία - ΑΕΚ: O Αραούχο πέτυχε το πρώτο «κιτρινόμαυρο» γκολ της σεζόν και άνοιξε το σκορ (vid)

Ο Σέρχιο Αραούχο πέτυχε το πρώτο γκολ της ΑΕΚ για τη νέα σεζόν και άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Λαμία.

Δύο λεπτά μετά το χαμένο πέναλτι του Ντε Βινσέντι ο Σέρχιο Αραούχο έβαλε φωτιά στην εξέδρα των οπαδών της ΑΕΚ στο «Αθανάσιος Διάκος». Στο 35ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Λαμία ο «Τσίνο» έκλεψε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, συνεργάστηκε με τον Πινέδα, ευνοήθηκε από την κόντρα με τον Κορνέζο και με δυνατό σουτ πέτυχε το πρώτο «κιτρινόμαυρο» γκολ της σεζόν για το 0-1.

@Photo credits: eurokinissi