ΠΑΟΚ - Άρης: Ντου, διακοπή και επεισόδια στην Τούμπα!

Νύχτα αλητείας, ντροπής, χουλιγκανισμού στην Τούμπα και διακοπή του ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Άρη για περισσότερα από 40λεπτά, μετά από ντου στον αγωνιστικό χώρο οπαδών του Δικεφάλου!

Στις καθυστερήσεις του ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη στην Τούμπα, για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten, οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο καπνογόνα και αντικείμενα και αμέσως μετά υπήρξε εισβολή τους.

Το παιχνίδι διεκόπη από τον διαιτητή Μπόμπι Μάντεν... Τη στιγμή που εισέβαλαν στο γήπεδο οι οπαδοί, στο 90'+2', ο Άρης ήταν 0-1 μπροστά στο σκορ, χάρη στο γκολ του Μαντσίνι στο 41'. Η διακοπή κράτησε 42 λεπτά και ακολούθως το ντέρμπι συνεχίστηκε για να παιχτούν δύο λεπτά και ακολούθως ο Σκωτσέζος να σφυρίξει τη λήξη.

Η απόφαση να συνεχιστεί το ματς είναι του Σκωτσέζου με βάση τον κανονισμό. Στην αρχή οι άνθρωποι του Άρη -μέχρι να δουν τον κανονισμό- ζήτησαν από τη διαιτητή για να το διακόψει