Αιγάλεω - Διαγόρας 1-1: Όρθια στις καθυστερήσεις η ομάδα της Ρόδου

Αιγάλεω - Διαγόρας 1-0

Το Αιγάλεω κρατούσε στα χέρια του μια ακόμα σημαντική νίκη στα play out του Νοτίου Ομίλου στη μάχη για την παραμονή, αλλά ο Διαγόρας με γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να φύγει με το ισόπαλο 1-1.

Τη δυνατότητα να ξεφύγει κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη έχασε το Αιγάλεω στις καθυστερήσεις, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) από τον Διαγόρα στο φινάλε, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Το Αιγάλεω που μετρούσε δύο νίκες στις δύο πρώτες αγωνιστικές φαινόταν ότι θα έπαιρνε το τρίτο σερί τρίποντο με το προβάδισμα που του έδωσε ο Μπουλάρι με σουτ στο 59' κάνοντας το 1-0.

Όμως στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 94', ο Λεσάι ισοφάρισε για τον Διαγόρα με την ομάδα της Ρόδου να μένει όρθια στο τέλος και τις δύο ομάδες να παραμένουν σε σχετική απόσταση ασφαλείας για την ώρα από τις επικίνδυνες θέσεις.

Αιγάλεω: Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης (81′ Μίκο), Γαρουφαλιάς (56′ Κωνσταντακόπουλος), Σταμένκοβιτς (56′ Μίσκου) Ναζίμ (56′ Ραμίρεζ), Μπουλάρι, Νταβιώτης (46′ Βάρκας)

Διαγόρας: Λαδάς, Αρίας, Νικόλης, Δημητρίου (80′ Δημόπουλος), Σταματούλλας, Παπατόλιος, Μασούρας (68′ Βολάκης), Τσιαντούλας (80′ Λούκιτς), Αντεσίνα (80′ Ταχματζίδης), Λεσάι, Μανιάς