Ολυμπιακός: Ο Φορτούνης σε 71 λεπτά με τη β' ομάδα είχε πέντε σουτ, ένα δοκάρι και «έφτιαξε» τέσσερις φάσεις (vid)

Δημήτρης Τομαράς

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός έκανε τη δεύτερη συμμετοχή του με τον Ολυμπιακό Β' παίζοντας αυτή τη φορά περισσότερο από ένα ημίχρονο και συγκεκριμένα για 71 λεπτά.

Ο Φορτούνης έμεινε στον αγωνιστικό χώρο με τον Απόλλωνα Λάρισας για ένα διάστημα 71 λεπτών. Σίγουρα παραπάνω χρόνο από το παιχνίδι με τα Τρίκαλα όπου είχε βρει δίχτυα με τον Ολυμπιακό Β' παίζοντας σε ένα ημίχρονο μόνο.

Σε αυτά τα 71 λεπτά έκανε αρκετά πράγματα στο γήπεδο. Ειδικότερα είχε πέντε σουτ, ένα δοκάρι και «έφτιαξε» τουλάχιστον τέσσερις φάσεις. Στο 71ο λεπτό αντικαταστάθηκε από τον Λιάτσο και δεν θα πρέπει να αποκλειστεί να παίξει ξανά με τον Ολυμπιακό Β' αλλά σε εντός έδρας παιχνίδι.

• Στο 58' είχε σέντρα για τον Βοϊλη ο οποίος έκανε μία κεφαλιά έξω

Στον αγώνα με τα Τρίκαλα το τέρμα του Φορτούνη ήταν ένα μάλλον κλασικό γκολ του Ολυμπιακού. Με πίεση ψηλά ήρθε το 1-0 του Φορτούνη με τον Ολυμπιακό Β' απέναντι στα Τρίκαλα. Μετά από κλέψιμο ο Φορτούνης τελείωσε εξαιρετικά τη φάση. Τελευταίο χρονικά ματς που είχε σκοράρει πριν από αυτό το ματς ο Κώστας Φορτούνης ήταν στο 1-1 στα play offs του Μαϊου του 2021 με τον Άρη εκτός έδρας.

@Photo credits: INTIME