Το πανόραμα στον Νότιο Όμιλο της Super League 2

Περίπατο έκανε στο ντέρμπι του νησιού η Ρόδος με τους «πράσινους» να επικρατούν του Διαγόρα με 3-0 στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο.

Χωρίς να συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα η Ρόδος επικράτησε στο ντέρμπι του νησιού του Διαγόρα με 3-0. Οι γηπεδούχοι ουσιαστικά τελείωσαν το ματς στο 25', λεπτό στο οποίο ο Σταματελόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που στο 22' με πέναλτι είχε ανοίξει το σκορ για τη Ρόδο. Το 2-0 ήταν αυτό με το οποίο ολοκληρώθηκε το ημίχρονο. Στο δεύτερο η Ρόδος κράτησε με άνεση το σκορ και στο 88' ο Μαρτσάκης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τους νικητές να έχουν σε 3 παιχνίδια 2 νίκες και 1 ισοπαλία, ενώ οι ηττημένοι έχουν από μία νίκη, ήττα και ισοπαλία.

Ρόδος (Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης, Μαρσελίνιο (56′ Σουλάι), Μακρυδημήτρης, Σάαντο (87′ Μαρτσάκης), Μίγγος, Μαρκόφσκι (87′ Ρέτσος), Καψάλης, Εντιαγέ, Σταματελόπουλος (70′ Νικολόπουλος), Αδαμάκης.

Διαγόρας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Τοπάλ, Σίνγκ, Τσιαντούλας (74′ Ραφίνια), Ρουγκάλας, Τάτσης (46′ Ζούνης), Πίσπας (68′ Παραστρατίδης), Λαμπίρης (46′ Μπαστιάνος), Κουϊρουκίδης, Μουμίν, Γιώργου (85′ Σάιμπερτ).

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειριαιώς)

Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Νικολάου (Αθηνών)