Χασάν: Χάρισε στις καθυστερήσεις το βαθμό στην Αλάνιασπορ κόντρα στη Γαλατάσαραϊ των Ικάρντι και Μέρτενς (vid)

Ο δανεικός σέντερ φορ του Ολυμπιακού, Αχμέντ Χασάν, με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Αλάνιασπορ κόντρα στην Γαλατάσαραϊ στην Κωνσταντινούπολη.

Ήρωας για την Αλάνιασπορ ο Αχμέντ Χασάν. O Aιγύπτιος σέντερ φορ που αγωνίζεται στην Τουρκία με τη μορφή μονοετούς δανεισμού από τον Ολυμπιακό στο 90+1' της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Γαλατάσαραϊ στην Κωνσταντινούπολη τσίμπησε τη μπάλα μετά από σέντρα του Φερχάτ, ισοφάρισε το ματς σε 2-2 και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Τρίτο γκολ έξι ματς με την Αλάνια για τον 29χρονο επιθετικό.

Η γηπεδούχος είχε προηγηθεί από τα πρώτα 22 λεπτά με δύο γκολ, χάρη στα πρώτα τέρματα των νέων σταρ της Γαλατά, Μέρτενς και Ικάρντι. Στο 11' μετά από γέμισμα του Ικάρντι ο Βέλγος άνοιξε το σκορ και στο 22' ο δανεικός επιθετικός από την Παρί Σεν Ζερμέν έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Ολιβέιρα.