Νότιος Ομιλος Super League 2: Νίκη στο φινάλε για την Προοδευτική επί του ΠΑΟ Ρουφ

..

Η Προοδευτική επικράτησε 2-1 του ΠΑΟ Ρουφ χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Μάντιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Ζωντανές» τις ελπίδες της για παραμονή διατήρησε η Προοδευτική, καθώς επικράτησε έστω και δύσκολα του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ με 2-1. Το «χρυσό» γκολ για τους «βυσσινί» σημείωσε ο Μάντιτς με κεφαλιά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (90'+4'), ενώ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπόρχες στο 3'. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους ισοφάρισαν στο 17' με σουτ του Βενάρδου.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Αστράς, Νταβιώτης (75' Γιαννιτσάνης), Σινγκ, Φαζός, Χατζηδίμπας (65' Αλεξίου), Ομπάνορ, Παντελίδης (65' Πίσσας), Παυλίδης (84' Αγγελόπουλος), Μάντιτς, Μπόρχες, Καπνίδης.
ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Μερκούρι, Μκρτσιάν, Παπουτσογιαννόπουλος (81' Φιλιμέγκας), Ντανκέ, Γαϊτάνης, Μαρινάκης (62' Ζαχαρός), Καλλέργης, Δαλαμήτρας, Βενάρδος, Κυριαζής (55' Τσιάβος), Τσαρκάνι.