Λέτσε - Φιορεντίνα 1-1: «Κόλλησαν» οι Βιόλα!

«Κόλλησε» η Φιορεντίνα στο Via del Mare, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λέτσε.

Ακόμα μια κακή εμφάνιση για τη Φιορεντίνα και τρίτο διαδοχικό ματς χωρίς νίκη, μιας και έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με τη Λέτσε. Ετσι, έχασε την ευκαιρία να ανέβει πιο ψηλά στη βαθμολογία. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Γιόβιτς αναγκάστηκε να αποχωρήσει και άφησε τη θέση του στον Καμπράλ. Μάλιστα, ο τελευταίος βρήκε δίχτυα στο 39ο λεπτό, αλλά το γκολ δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι μετά το 25΄ ήταν καλύτεροι, πίεσαν και στην καλύτερή τους φάση βρήκαν δίχτυα, αφού στο 43′ ο Σισέι πέτυχε το 1-0. Στο 48′ ήρθε το 1-1 με την κεφαλιά του Κουαμέ για τους Βιόλα. Η Φιορεντίνα πίεσε, αλλά δε βρήκε ποτέ το δεύτερο γκολ που θα της έδινε τους βαθμούς της νίκης. Ετσι, έχασε έδαφος στη μάχη για έξοδο στην Ευρώπη