Αλλαγή ο Ανσαριφάρντ στο Ιράκ-Ιράν, ακυρώθηκε γκολ του Μοχανάντ Αλί του Άρη

Ο επιθετικός της ΑΕΚ, Καρίμ Ανσαριφάρντ αγωνίστηκε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά του νικηφόρου 3-0 του Ιράν επί του Ιράκ. Ακυρώθηκε τέρμα στον Ιρακινό φορ του Άρη, Μοχανάντ Αλί.

Το Ιράν επικράτησε με 3-0 επί του Ιράκ για τα προκριματικά του Μουντιάλ σε αγώνα που έγινε στην Ντόχα του Κατάρ.

Για τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης πέρασε αλλαγή στο παιχνίδι ο Καρίμ Ανσαριφάρντ της ΑΕΚ, ο οποίος στο 87' αντικατέστησε τον Ταρέμι για την Εθνική του Ιράν.

Αλλαγή σε όλο το δεύτερο ημίχρονο έπαιξε και ο Ιρακινός φορ του Άρη, Μοχανάντ Αλί, στον οποίο μάλιστα ακυρώθηκε γκολ για οφσάιντ στο 49'.