Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας 1-1: Γλίτωσε τα χειρότερα και... όσο ζει ελπίζει

Ιάσονας Θεριός
onana_everton

Χάρη στο τέρμα του Ονάνα στο 84ο λεπτό, η Έβερτον έσωσε τον βαθμό κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας (1-1) και απέφυγε τον... βυθισμό, παραμένοντας, έστω και οριακά, εκτός επικίνδυνης ζώνης.

Βαθμός ανάσα στο φινάλε για την Έβερτον! Τα Ζαχαρωτά αλληλοεξουδετερώθηκαν με την Κρίσταλ Πάλας στην έδρα τους και έμειναν στο 1-1, αποσπώντας την ισοπαλία πάντως στο φινάλε. Έτσι , γλίτωσαν τα χειρότερα και πλέον ισοβαθμούν με τη Λούτον στους 20 βαθμούς, στεκόμενα στη 17η θέση της Premier League. Χαμηλά κρατήθηκε και η Κρίσταλ Πάλας, στη 15η θέση και το +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Για το δεύτερο μέρος άφησαν τη δράση οι δύο ομάδες, που αμφότερες είχαν καλές στιγμές. Ο Αγιού άνοιξε το σκορ για τους Αετούς με φοβερό σουτ στο 66ο λεπτό αλλά η κεφαλιά του Ονάνα στο 84' χάρισε στην Έβερτον τον βαθμό.