Λίβερπουλ - Γουλβς: «Ψυχρολουσία» στο «Άνφιλντ» και 0-1 στο 3' με... δημιουργό Σα (vid)

Ακόμα πιο δύσκολο έκανε το έργο της για ανατροπή στην υπόθεση του τίτλου η Λίβερπουλ, καθώς από το λάθος του Κονατέ στο βολέ του Σα και την αδράνεια της υπόλοιπης άμυνας, η Γουλβς πήρε προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό.

«Πάγωσε» το «Άνφιλντ» με το... καλησπέρα η Γουλβς, βάζοντας πίσω στο σκορ τη Λίβερπουλ μόλις από το 3ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε μια φάση που άρχισε από το δυνατό βολέ του Ζοσέ Σα, ο Κονατέ έκανε κακό υπολογισμό της τροχιάς της μπάλας και την άφησε να περάσει στον Χιμένες, ο οποίος «σέρβιρε» το άνετο 1-0 στον Νέτο και τιμώρησε έτσι την αδράνεια στην άμυνα των Κόκκινων. Η αντίδραση απογοήτευσης του Γιούργκεν Κλοπ τα... είπε όλα.