Τσέλσι - Γουέστ Χαμ: Η κάκιστη εκτέλεση πέναλτι του Ζορζίνιο (vid)

Ο Ζορζίνο έχασε πέναλτι στο 87ο λεπτό του λονδρέζικου ντέρμπι της Τσέλσι με τη Γουέστ Χαμ με μια από τις χειρότερες εκτελέσεις της τρέχουσας Premier League.

O Zoρζίνιο θα μπορούσε να είναι ο μοιραίος για την Τσέλσι στο λονδρέζικο ντέρμπι με τη Γουέστ Χαμ. Με το ματς στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) ο Λουκάκου κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Ντάουσον, ο Ιταλός χαφ ανέλαβε την εκτέλεση στο 87ο λεπτό, όμως ήταν πάρα πολύ κακή και ο Φαμπιάνσκι μπλόκαρε με ευκολία τη μπάλα. Eυτυχώς για τον Ζορζίνιο και τους «Μπλε» ο Πούλισικ γλίτωσε την ομάδα του από τη «γκέλα» με γκολ στο 90'.