ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Football League: Το πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο

Football League: Το πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο

Η διαδικασία της κλήρωσης στη Football League

Γνωστές έγιναν οι αγωνιστικές στους δύο ομίλους της Football League για τη σεζόν 2020-2021.

Σε δύο ομίλους (βόρειο και νότιο) των δέκα ομάδων χωρίστηκαν οι 20 σύλλογοι που θα συμμετέχουν τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Football League.

Λίγο αργότερα έλαβε χώρα και η κλήρωση, από την οποία προέκυψαν τα προγράμματα των δύο ομίλων.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το σαββατοκύριακο 7-8 Νοεμβρίου. Κάθε όμιλος θα έχει 18 αγωνιστικές και έπειτα οι τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα δώσουν έξι αγώνες πλέι οφ.

Οι δύο πρώτες ομάδες από τα πλέι οφ, δηλαδή τέσσερις συνολικά ομάδες, θα πάρουν την άνοδο στη Super LEague 2.

Στη Γ' Εθνική θα υποβιβαστούν οι ομάδες που θα τερματίσουν στην 9η και 10η θέση κάθε ομίλου (τέσσερις ομάδες συνολικά).

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο:

Βόρειος όμιλος

1η αγωνιστική /10η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός

Βέροια – ΑΕΠ Κοζάνης

Καβάλα – Πανσερραϊκός

Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια

Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας

2η αγωνιστική/11η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Καβάλα

Βέροια – Απόλλων Πόντου

Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας

Πανσερραϊκός – Πιερικός

ΑΕΠ Κοζάνης – Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική/12η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Καβάλα

Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια

Πιερικός – Θεσπρωτός

Αλμωπός Αριδαίας –ΑΕΠ Κοζάνης

Τρίγλια – Πανσερραϊκός

4η αγωνιστική/13η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Τρίγλια

Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας

Καβάλα – Πιερικός

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου

ΑΕΠ Κοζάνης – Πανσερραϊκός

5η αγωνιστική/14η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πιερικός

Θεσπρωτός – ΑΕΠ Κοζάνης

Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίγλια – Καβάλα

Πανσερραϊκός – Βέροια

6η αγωνιστική/15η αγωνιστική

Βέροια – Θεσπρωτός

Καβάλα – ΑΕΠ Κοζάνης

Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός

Πιερικός – Τρίγλια

Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου

7η αγωνιστική/16η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

Καβάλα – Βέροια

Τρίγλια – Απόλλων Πόντου

Πανσερραïκός – Αλμωπός Αριδαίας

ΑΕΠ Κοζάνης – Πιερικός

8η αγωνιστική/17η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πανσερραïκός

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα

Πιερικός – Βέροια

Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός

ΑΕΠ Κοζάνης – Τρίγλια

9η αγωνιστική/18η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός

Βέροια – Τρίγλια

Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας

Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου

Πανσερραïκός – Θεσπρωτός

Νότιος Όμιλος

1η αγωνιστική /10η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω

Ρόδος – Επισκοπή

Ιάλυσος – Καλλιθέα

Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Σαντορίνη – Καλαμάτα

2η αγωνιστική / 11η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ιάλυσος

Ρόδος – Νίκη Βόλου

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλαμάτα

Καλλιθέα – Σαντορίνη

Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

3η αγωνιστική / 12η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος

Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος

Σαντορίνη – Αιγάλεω

Καλαμάτα – Επισκοπή

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλλιθέα

4η αγωνιστική / 13η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Ρόδος – Καλαμάτα

Ιάλυσος – Σαντορίνη

Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου

Επισκοπή – Καλλιθέα

5η αγωνιστική / 14η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Σαντορίνη

Αιγάλεω – Επισκοπή

Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Ιάλυσος

Καλλιθέα – Ρόδος

6η αγωνιστική /15η αγωνιστική

Ρόδος – Αιγάλεω

Ιάλυσος – Επισκοπή

Αστέρας Βλαχιώτη –Καλλιθέα

Σαντορίνη – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Καλαμάτα – Νίκη Βόλου

7η αγωνιστική / 16η αγωνιστική

Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη

Ιάλυσος – Ρόδος

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Νίκη Βόλου

Καλλιθέα – Καλαμάτα

Επισκοπή – Σαντορίνη

8η αγωνιστική / 17η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Καλλιθέα

Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος

Σαντορίνη – Ρόδος

Καλαμάτα – Αιγάλεω

Επισκοπή – Ένωση Πανασπροπυργιακού

9η αγωνιστική / 18η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Επισκοπή

Ρόδος – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Ιάλυσος – Καλαμάτα

Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη

Καλλιθέα – Αιγάλεω