Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Οι Reds το γύρισαν από ημίχρονο με δυο γκολ σε τρία λεπτά (vid)

Salah

Η Λίβερπουλ πήγε προβάδισμα στα αποδυτήρια στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ», χάρη στα γκολ των Μακ Άλιστερ και Σαλάχ στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Ματσάρα στο πρώτο ημίχρονο στο «Ολντ Τράφορντ». Γρήγορος ρυθμός, ευκαιρίες για τις δυο ομάδες, τρία γκολ και ανατροπή από ημίχρονο! Στο 10ο λεπτό ο ΜακΤόμινεϊ άνοιξε το σκορ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά η Λίβερπουλ γύρισε το ματς με δυο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στο 44' ο Κουάνσα πέρασε την μπάλα στον Νούνιες, ο Ουρουγουανός την έστρωσε στον Μακ Άλιστερ και ο Αργεντινός με δυνατό σουτ και ισοφάρισε το σκορ. Στο δεύτερο από τα τέσσερα λεπτά του πρώτου μέρους ο Γκόμες έκλεψε την μπάλα από τον Μπρούνο, πάσαρε στον Νούνιες, ο οποίος πλάσαρε, ο Ονάνα τον νίκησε και στην επαναφορά ο Σαλάχ με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1.