Σεβίλλη – Ίντερ: Το 0-1 με πέναλτι ο «καυτός» Λουκάκου, έπιασε το Φαινόμενο (vid)

Ο Ρομελού Λουκάκου κέρδισε πέναλτι από τον Ντιέγκο Κάρλος, από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ για την Ίντερ μόλις στο πέμπτο λεπτό του τελικού του Europa League και έπιασε την επίδοση του Ρονάλντο στην πρώτη του σεζόν στους Νερατζούρι (34 γκολ).

Δεν βάζει μυαλό με τίποτα ο Ντιέγκο Κάρλος... Μόλις στο τρίτο λεπτό του τελικού του Europa League μεταξύ Σεβίλλης και Ίντερ, ο Βραζιλιάνος αμυντικός υπέπεσε σε πέναλτι για τρίτο διαδοχικό ματς (!), όταν δεν μπόρεσε να σταματήσει τον θηριώδη Ρομελού Λουκάκου και τον γκρέμισε μέσα στην περιοχή.

Ο Βέλγος επιθετικός της Ίντερ ανέλαβε την εκτέλεση του καθαρού πέναλτι, σκόραρε από την άσπρη βούλα, βρήκε δίχτυα για ενδέκατο διαδοχικό ματς στην διοργάνωση (!) και, στην πρώτη του σεζόν ως Νερατζούρο, έφτασε τα 34 γκολ, όσα είχε και ο Ροναλντο (το Φαινόμενο) στην αντίστοιχη πρώτη του σεζόν, την 1997-98.

Το πιο σημαντικό, βεβαίως, ήταν ότι έδωσε προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε μόλις στο πέμπτο λεπτό...