Παυλίδης: «Κάτι που ονειρεύεσαι από παιδί» (vid)

Ο Βαγγέλης Παυλίδης μίλησε για το γκολ που σημείωσε στο Ολίμπικο αλλά και τη νίκη της Αλκμααρ επί της Λάτσιο.

Εκ των πρωταγωνιστών και σκόρερ της Αλκμααρ στο χθεσινό (7/3) 2-1 επί της Λάτσιο στη Ρώμη ήταν ο Βαγγέλης Παυλίδης, αποτέλεσμα που την έχρισε φαβορί για πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League. Ο Ελληνας φορ ανέφερε μετά το ματς πως «ήταν ένα ξεχωριστό γκολ και μια σπουδαία νίκη για μένα. Είναι κάτι που ονειρεύεσαι από παιδί. Οταν μπαίνεις στον αγωνιστικό χώρο είναι λογικό να θέλεις να νικήσεις. Στα πρώτα 15 λεπτά δεν παίξαμε όπως θα θέλαμε. Μετά το γκολ της Λάτσιο αρχίσαμε να αγωνιζόμαστε όπως συνήθως κάνουμε. Είχαμε μεγαλύτερο κατοχή μπάλας. Ηταν πολύ σημαντικό που σκοράραμε πριν το ημίχρονο. Πετύχαμε ένα ακόμη όμορφο γκολ στην επανάληψη.

Κλείνοντας είπε πως «πρόκειται για μια εξαιρετική νίκη ενόψει της ρεβάνς».