Τζόλης: Τραυματίστηκε στο γόνατο και έγινε αναγκαστική αλλαγή

Βασίλης Μπαλατσός

Ο Χρήστος Τζόλης τραυματίστηκε στο αριστερό του γόνατο και έγινε αναγκαστική αλλαγή στο εκτός έδρας ματς της Τβέντε με τη Φέγενορντ.

Ατυχία για τον Χρήστο Τζόλη. Ο διεθνής Έλληνας ακραίος επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης της Τβέντε με τη Φέγενορντ, όμως αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού μετά από οκτώ λεπτά (56').

Μετά από μονομαχία του με ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων ο νεαρός εξτρέμ τραυματίστηκε στο αριστερό του γόνατο και δεν μπορούσε να συνεχίσει. Ο Τζόλης θα περάσει τις επόμενες ώρες εξετάσεις για να διαπιστωθεί το ακριβές μέγεθος του προβλήματος. Για την ιστορία η Φέγενορντ πήρε τη νίκη με 2-0.