Καναδάς - Τρινιντάντ και Τομπάγκο 2-0: Άφησε εκτός Copa America τον Λιβάι Γκαρσία

levi_garcia

Ο Καναδάς νίκησε 2-0 το Τρινιντάντ και Τομπάγκο και άφησε εκτός Copa America τον επιθετικό της ΑΕΚ, Λιβάι Γκαρσία.

Εκτός Copa America έμεινε το Τρινιντάντ και Τομπάγκο του Λιβάι Γκαρσία, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον Καναδά στον μεγάλο τελικό του Τέξας.

Ο επιθετικός της ΑΕΚ αγωνίστηκε με φανέλα βασικού στο παιχνίδι, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και να βοηθήσει την εθνική του ομάδα να πάρει την πρόκριση για πρώτη φορά στην ιστορία της στα τελικά του Copa America του 2024.

Τα γκολ για τον Καναδά πέτυχαν οι Κάιλ Λάριν με σουτ στο 61ο λεπτό του μεγάλου τελικού και ο Τζέικομπ Σάφελμπεργκ με δυνατό σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 90+1'.