«Ο Αγκιμπού μπήκε στα αποδυτήρια κουτσαίνοντας»

Ο Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο του νικηφόρου αγώνα της Γουινέας εναντίον του Μαλάουι, έγινε αλλαγή λόγω τραυματισμού σύμφωνα με τα media της χώρας του.

Για ένα 45λεπτο αγωνίστηκε ο Αγκιμπού Καμαρά στη νίκη (1-0) της Γουινέας απέναντι στο Μαλάουι, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Κόπα Άφρικα. Ο προπονητής του Καμπά Ντιαβαρά τον αντικατέστησε με τον Ιμπραϊμά Σισέ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και σύμφωνα με όσα προκύπτουν από τα media της Γουινέας, ο λόγος ήταν τραυματισμός του μεσοεπιθετικού του Ολυμπιακού. «Ο Αγκιμπού μπήκε στα αποδυτήρια κουτσαίνοντας» αναφέρεται στο ρεπορτάζ της ιστοσελίδας guineenews.org.

Περισσότερα δεν έχουν γίνει γνωστά γύρω από την κατάσταση του «ερυθρόλευκου» ποδοσφαιριστή, ο οποίος μάλιστα λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο έχασε διπλή μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει, για να κάνει το 2-0.

@Photo credits: INTIME