Ντόρτμουντ - Σεβίλλη: Γκολ, VAR, ακυρωθέν γκολ, πέναλτι, άστοχο, επανάληψη και... Χάαλαντ!

Γκολ... σήριαλ της Ντόρτμουντ! Ο Χάαλαντ σκόραρε, ο διαιτητής το ακύρωσε, έδωσε πέναλτι, ο Νορβηγός αστόχησε, το επανέλαβε και τελικά πέτυχε το δεύτερό του στο ματς!
Γκολάρα του Χάαλαντ, χόρεψε την άμυνα και πέτυχε το 2-0! Οχι; Ο διαιτητής το ακύρωσε, έδωσε όμως πέναλτι στη Ντόρτμουντ στο μαρκάρισμα της προηγούμενης φάσης του Κουντέ στον Νορβηγό (52')! Ο Μπόνο όμως νίκησε τον Χάαλαντ με τη βοήθεια του δοκαριού. Η φάση όμως δεν είχε τελειώσει, μιας και ο γκολκίπερ της Σεβίλλης κινήθηκε νωρίτερα! Ο Χάαλαντ επέστρεψε στην άσπρη βούλα (54΄) κι αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα, φτάνοντας τα 10 γκολ σε έξι ματς στη φετινή διοργάνωση!