Ολυμπιακός: Ο killer Ελ Αραμπί «ξεμπούκωσε» μετά από 7 ώρες αφλογιστίας!

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί που αρχικά έμεινε στον πάγκο εναντίον της Ομόνοιας σκόραρε για πρώτη φορά μετά από οκτώ ματς και επτά ώρες ποδοσφαίρου και το... πανηγύρισε με την ψυχή του αυτό το 2-0 στο 90' + 2'.

Οσο παράξενο κι αν ακούγεται, όσο αλλόκοτο κι αν φαίνεται για έναν επιθετικό με τον τρομερό συνδυασμό τεχνικής - εκρηκτικότητας - δύναμης σαν τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, το εκπληκτικό γκολ του εναντίον της Ομόνοιας ήταν το πρώτο του μετά από οκτώ «άγονα» παιχνίδια.

Οσο... απίστευτο κι αν φαίνεται για έναν σκόρερ που έχει πετύχει 28 γκολ σε 53 ματς με τον Ολυμπιακό (και συνολικά 206 σε 368 αγώνες), πέρασαν 650 αγωνιστικά λεπτά, δηλαδή περισσότερες από επτά «γεμάτες» ώρες ποδοσφαίρου για να σκοράρει. Γι' αυτό και το πανηγύρισε με την ψυχή του αυτό το πανέμορφο γκολ με την Ομόνοια, γι' αυτό και ξέσπασε στον πανηγυρισμό του. «Ξεμπούκωσε» ο Μαροκινός killer, πετυχαίνοντας ταυτόχρονα ένα θαυμάσιο και καθοριστικό γκολ!

Τελευταία φορά που είχε σκοράρει ήταν στα play offs. Στο 38' του ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-2, στις 28/6, τη βραδιά που οι Ερυθρόλευκοι κατέκτησαν και «μαθηματικά» τον τίτλο! Μεσολάβησαν μέχρι την αναμέτρηση με την Ομόνοια οκτώ παιχνίδια στα οποία δεν σκόραρε ο Ελ Αραμπί, μεσολάβησε ακόμα κι' αυτό το χαμένο πέναλτι στον τελικό Κυπέλλου με την ΑΕΚ (που δεν στοίχισε στην ομάδα του, ούτε «στοίχειωσε» τον ίδιο) αλλά το αποψινό γκολ του στο 90' +2' έβαλε τελεία και... παύλα στην περίοδο αφλογιστίας του 33χρονου σέντερ φορ.