Μαρσέιγ - Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Ο Αδάν μέσα σε 23 λεπτά δέχτηκε δυο γκολ από δικά του λάθη και αποβλήθηκε (vids)

Η Μαρσέιγ ανέτρεψε το σκορ στο εντός έδρας ματς με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας με δυο γκολ σε τρία λεπτά, τα οποία προήλθαν από μεγάλα λάθη του τερματοφύλακα Αντόνιο Αδάν, ο οποίος αποβλήθηκε στο 23' με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Άσχημη βραδιά για τον Αντόνιο Αδάν στη Μασσαλία. H Σπόρτινγκ Λισαβόνας προηγήθηκε πριν τη συμπλήρωση ενός λεπτού στο ματς με τη Μαρσέιγ στο άδειο «Βελοντρόμ» με φανταστικό πλασέ του Τρινκάο αλλά η ομάδα του Τούντορ γύρισε την εις βάρος της κατάσταση μετά από ένα τέταρτο χάρη στη... συμβολή του Ισπανού κίπερ.

Στο 13' ο Αδάν στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα πάνω στον Αλέξις Σάντσες και αυτή πήγε στα δίχτυα για το 1-1. Μετά από τρία λεπτά,στο 16', ο Αδάν έστειλε τη μπάλα στον Γκεντουζί και στην εξέλιξη της φάσης ο Αρίτ νίκησε τον Ισπανό που ήταν εκτός θέσης.

Ο 35χρονος τερματοφύλακας ολοκλήρωσε νωρίς την κάκιστη βραδιά του. Στο 23' έδιωξε τη μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής και ο διαιτητής του έβγαλε απευθείας κόκκινη κάρτα.