Γκλάντμπαχ – Μπάγερν: Χόφμαν σε… λούπα απέναντι στον Νόιερ και 2-2 σε 10 λεπτά! (vid)

Ο Γιόνας Χόφμαν κατάφερε να φέρει το ντέρμπι με τη Μπάγερν Μονάχου στα ίσα από το 0-2, νικώντας τον Μάνουελ Νόιερ σε δύο σερί τετ-α-τετ μέσα σε 10 λεπτά!

Παρά τον τραυματισμό που τον άφησε εκτός για 9 ματς στο τέλος του 2020, ο Γιόνας Χόφμαν έχει επανέλθει σαν να μην πέρασε μια μέρα στα στάνταρ του για τη Γκλάντμπαχ. Μετά την ασίστ στο γκολ νίκης κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ, επιφύλασσε διπλό «χτύπημα» στον Μάνουελ Νόιερ, με το οποίο τα Πουλάρια κατάφεραν να επιστρέψουν για τα καλά στο ντέρμπι πριν καν τελειώσει το πρώτο μέρος.

Ο 28χρονος μέσος βρέθηκε δύο φορές απέναντι στον Γερμανό κίπερ από ασίστ του Στιντλ, μία στο 36’ και μία στο 45’, και σε ισάριθμες βγήκε νικητής, ισοφαρίζοντας σε 2-2 από 0-2 μέσα σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο.