Χέρτα - Ουνιόν: Γκολ και ασίστ ο Ιμπίσεβιτς και 2-0 σε 2'! (vid)

Ό,τι δεν κατάφερε η Χέρτα σε 50 λεπτά αγώνα το βρήκε δύο φορές μέσα σε 70'' με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βεντάντ Ιμπίσεβιτς, για το 2-0 κόντρα στην Ουνιόν.

Μέχρι το 50', το ντέρμπι του Βερολίνου βρισκόταν στην απόλυτη ισορροπία. Δύο λεπτά αργότερα, όμως, η σεμνή τελετή για την Ουνιόν είχε ήδη λάβει τέλος. Και για αυτό ευθύνεται εν πολλοίς ο Βεντάντ Ιμπίσεβιτς, ο οποίος έβαλε τη σφραγίδα του στο άμεσο προβάδισμα της Χέρτα με την έναρξη του β' μέρους. Γκολ με κεφαλιά μετά από υπέροχη ανάπτυξη της ομάδας στο 51' και λίγα δευτερόλεπτα μετά την σέντρα ασίστ στον Λουκεμπάκιο, ο οποίος αφού πέρασε τον τερματοφύλακα πλάσαρε άνετα σε κενή εστία.