Βέρντερ Βρέμης - Χόφενχαϊμ 2-3: Buzzer-beater τρίποντο στο 90+2΄

Νίκος Κικίδης

Σε ένα απίθανο φινάλε η Χόφενχαϊμ ισοφαρίστηκε στο 90+1΄, όμως με buzzer- beater ένα λεπτό αργότερα επικράτησε με 3-2 επί της Βέρντερ Βρέμης για να ανέβει στην πρώτη τετράδα.

Πολύ σκληρή για να.... γκελάρει αποδείχθηκε η Χόφενχαϊμ, η οποία παρόλο που ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις τελικά στιγμές αργότερα βρήκε γκολ λύτρωσης στη Βρέμη για να επικρατήσει με 3-2 και να ανέβει στην πρώτη τετράδα της Bundesliga. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Μπάιερ στο 8΄, προτού η Βέρντερ ισοφαρίσει με στον Σμιντ στο 17΄. Δώδεκα λεπτά αργότερα η Χόφενχαϊμ πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με το γκολ του Στάγκε στο 90+1΄ωστόσο να επαναφέρει την ισορροπία. Όλα έδειχναν... ισοπαλία, όμως ο Μπάτλερ ένα λεπτό αργότερα πέτυχε το γκολ λύτρωσης για τη Χόφενχαϊμ που απέδρασε με το τρίποντο.