Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ: Επιστροφή στη δράση με γκολ για τον Χάαλαντ (vid)

Σαν να μην πέρασε μια μέρα... Στην επιστροφή του στα γήπεδα ύστερα από ένα μήνα απουσίας, ο Έρλινγκ Χάαλαντ χρειάστηκε μόλις οκτώ λεπτά απέναντι στην Βόλφσμπουργκ για να βρει δίχτυα και να γράψει το 3-1 για τη Ντόρτμουντ.

Η επιτομή μιας μηχανής παραγωγής γκολ. Οι εργοστασιακές ρυθμίσεις του Έρλινγκ Χάαλαντ ορίζουν ρητά την ασταμάτητη επαφή του με τα αντίπαλα δίχτυα και ο Νορβηγός συνεχίζει να σκοράρει ακατάπαυστα. Ακόμη κι αν προέρχεται από τραυματισμό...

Ο 21χρονος άσος παρέμενε για περίπου ένα μήνα εκτός αγωνιστικής δράσης λόγω προβλήματος στο γόνατο, όμως στην επιστροφή του στα γήπεδα έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα από τον καθένα. Μόλις 8 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς με την Βόλφσμουργκ ο Χάαλαντ έγραψε το 3-1 (81΄) και σφράγισε το τρίποντο για την Ντόρτμουντ, γκολ υπ΄αριθμόν 50 στην Bundeliga σε ισάριθμες συμμετοχές!