Ρέιντζερς - Σέλτικ: Ματσάρα στο «Old Firm», δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά (vids)

Κώστας Τόπας

Γκολ και θέαμα είχε το πρώτο δεκάλεπτο στο Άιμπροξ, με την Ρέιντζερς να ανοίγει το σκορ στο τρίτο λεπτό και την Σέλτικ του Γιώργου Γιακουμάκη να ισοφαρίζει μέσα σε τέσσερα λεπτά.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ντέρμπι στη Σκωτία, καθώς μόλις στο τρίτο λεπτό η Ρέιντζερς άνοιξε το σκορ. Ο Κεντ από τα αριστερά γέμισε στην περιοχή, εκεί όπου βρήκε τον Άαρον Ράμσεϊ για να ανοίξει ο τελευταίος το σκορ με δυνατό σουτ, πετυχαίνοντας το δεύτερο του τέρμα τη φετινή σεζόν.

Παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου και του Γιώργου Γιακουμάκη, ο οποίος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα, έμοιαζε να τα έχει χαμένα μετά το γκολ που δέχθηκε, κατάφερε να φέρει ξανά το ματς στα ίσα, λίγα λεπτά μετά το γκολ του Ράμσεϊ. Συγκεκριμένα στο 7’ ο Χατάτε έκανε το σουτ και υποχρέωσε τον ΜακΓκρέγκορ σε απόκρουση, με τον Ρόγκιτς να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1.

@Photo credits: Video Screen