Ενισέι - ΤΣΣΚΑ 61-87: Άνετη η ΤΣΣΚΑ πλησίασε στη μία νίκη την πρωτοπόρο Ούνικς

Η ΤΣΣΚΑ πέρασε εύκολα από την έδρα της Ενισέι με 62-87 και για την VTB League και βρίσκεται μόλις μία νίκη μακριά από την Ούνικς που είναι στην πρώτη θέση της κατάταξης.

Στο 12-3 διαμόρφωσε το ρεκόρ της η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη που δοκιμάστηκε απέναντι στην Ενισέι και με πρωταγωνιστή τον... συνήθη ύποπτο Σβεντ, επικράτησε εύκολα με 62-87.

Πέρα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η ΤΣΣΚΑ έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού με την διαφορά του ημιχρόνου να είναι στο +13(27-40) υπέρ των φιλοξενούμενων, ενώ έφτασε και στο +36 (37-73) στις αρχές της τελευταίας περιόδου.

Ο Αλεξέι Σβεντ ήταν και πάλι ο κορυφαίος για την ομάδα του με 17 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ, με τους Αντόνοφ (11π.), Κουρμπάνοφ (10π., 8 ριμπ.) και Ούκχοφ (3π.,9ριμπ.) να ακολουθούν.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 27-40, 35-65, 62-87