Ισπανία - Γεωργία 89-61: Ο Κολόμ νίκησε τον Ζούρο

Η Ισπανία πέτυχε μία επιβλητική νίκη απέναντι στη Γεωργία του Ηλία Ζούρου με σκορ 89-61. Ο Κίνο Κολόμ της ΑΕΚ αγωνίστηκε για 13:08 και σημείωσε 6 πόντους και έδωσε 6 ασίστ.

Η Ισπανία επιβλήθηκε άνετα της Γεωργίας με σκορ 89-61, παρά τους 21 πόντους του Γκιόργκι Σερμαντίνι για την ομάδα του Ηλία Ζούρου.

Ο Κίνο Κολόμ της ΑΕΚ αγωνίστηκε για 13:08 και σημείωσε 6 πόντους και έδωσε 6 ασίστ (πρώτος πασέρ της ομάδας του), ενώ πρώτος σκόρερ για την πρωταθλήτρια κόσμου ήταν ο Τσάμπι Λόπεζ-Αροστέγκι με 14 πόντους.

Ουσιαστικά, οι Ισπανοί καθάρισαν τη νίκη από το ημίχρονο, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο επιβλήθηκε με 23-15 και στο δεύτερο με 24-16.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 47-31, 64-41, 89-61.