Σέλτικς - Μπακς: O Giannis ξεκίνησε εντυπωσιακά σκοράροντας ή δημιουργώντας τους 17 πρώτους πόντους των Ελαφιών (vid)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη μονομαχία των Μπακς με τους Σέλτικς στο TD Garden.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πέτυχε 6 πόντους και μοίρασε 2 ασίστ στα πρώτα τέσσερα λεπτά του Game 7 στη Βοστώνη, οδηγώντας τους Μπακς σε προβάδισμα με 10-3!

Ο "Greek Freak" ξεκίνησε πολύ ορεξάτος σε επίθεση και άμυνα, έχοντας φυσικά ως μεγάλο στόχο τη νίκη και κατ επέκταση την πρόκριση στους τελικούς της Ανατολικής Περιφέρειας.

Μάλιστα, ο Γιάννης συνέχισε να είναι άκρως επιδραστικός και στα επόμενα λεπτά, σκοράροντας ή μοιράζοντας τους 17 αρχικούς πόντους των Πρωταθλητών του NBA!